Zdrowe masło orzechowe - gdzie kupić?

19-08-2019

Wbrew pozorom zdrowe masło orzechowe wcale nie jest tak łatwo dostępne, jak mogłoby się niektórym wydawać. Produkty, które najczęściej można spotkać na sklepowych półkach, nierzadko pozostawiają wiele do życzenia pod względem składu. Gdzie więc kupić masło orzechowe, które będzie smaczne, zdrowe i będzie miało idealną do smarowania konsystencję? Podpowiadamy!

Gdzie kupić zdrowe masło orzechowe?

W sklepach stacjonarnych niską ceną kusi nas masło orzechowe w kolorowym opakowaniu. Idealnie gładkie, kremowe, a na dodatek tanie - czego chcieć więcej? Niestety ale wciąż mało osób czyta składy i zwraca uwagę na jakość składników, z których robione są ich ulubione produkty. Dlatego cieszymy się, że Ty zastanawiasz się, gdzie kupić zdrowe masło orzechowe, zamiast sięgać po niesprawdzony lub niezdrowy, ale tani produkt z półki sklepowej.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Wiele tańszych maseł orzechowych ma w składzie szkodliwe składniki: cukier, sól, olej palmowy, całkowicie utwardzone tłuszcze… Nie brzmi smacznie, prawda? Zdrowe masło orzechowe powinno mieć możliwie jak najkrótszy skład. U nas w praktyce oznacza to 100% orzechów.

Gdzie więc kupić najlepsze masło orzechowe bez cukru? Jeżeli na zakupach nie masz czasu na czytanie składów, to najlepszym wyjściem będzie kupienie masła przez internet.

W Be Butter masła orzechowe produkujemy na bieżąco, po złożeniu zamówienia. Nasze produkty są świeże i zdrowe. Nie zawierają chemicznych dodatków i szkodliwych substancji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na organizm oraz jakość masła.

 

Masło orzechowe - rodzaje

Dobre, zdrowe masło orzechowe może być sprzedawane pod różnymi postaciami. W Be Butter znajdziesz masła:

  • jednoskładnikowe,
  • mieszane.

Naturalne masła orzechowe jednoskładnikowe powstają z jednego konkretnego gatunku starannie wyselekcjonowanych orzechów. Spotkasz więc masło z orzechów arachidowych, laskowych, pistacji czy migdałów. Z kolei masła orzechowe mieszane powstają ze zmiksowania ze sobą dwóch typów orzechów (np. masło z orzechów nerkowca i kokosa).

Wolisz masło gładkie czy crunchy?

Zanim jednak zaczniesz szukać gdzie można kupić masło orzechowe, to zastanów się, która konsystencja bardziej do Ciebie przemawia. Wolisz chrupiące kawałki w maśle orzechowym czy idealnie gładką, smarowną konsystencję?

Jakie masła orzechowe najczęściej spotkasz w sklepie?

Najpopularniejsze są masła z orzechów ziemnych (kremowe i crunchy), nerkowca i orzechów laskowych. W sklepach stacjonarnych można kupić także kremy orzechowe, ale bardzo często są one mocno dosładzane cukrem oraz dodatkowymi słodzikami i bardziej przypominają niezdrowe słodycze niż masło orzechowe. Rzadko spotyka się masła z innych gatunków orzechów w sklepach stacjonarnych.

Najlepsze masło orzechowe? Bez soli i cukru!

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić dobre masło orzechowe, to kieruj się przede wszystkim asortymentem sklepu. W idealnym świecie mógłbyś wejść do sklepu stacjonarnego, specjalizującego się wyłącznie w sprzedaży maseł orzechowych. O takie jednak bardzo trudno - właśnie dlatego warto rozważyć zakup tego produktu przez internet.

O tym pamiętaj!

Najlepsze masło orzechowe ma w składzie wyłącznie orzechy. Zwracaj też uwagę na nazwy produktów - kremy orzechowe często zawierają szkodliwe dodatki, jak olej palmowy, sól czy cukier.

 

Masło orzechowe - jak kupować?

Zastanawiasz się gdzie kupić masło orzechowe bez cukru i soli? Możesz to zrobić u nas. Żadne masło orzechowe w sklepie internetowym Bebutter.pl nie jest sztucznie dosładzane. Gwarantujemy naturalne składy, które zawierają 100% z orzechów! W innych sklepach wyszukuj masła z orzechów bez cukru, soli, tłuszczu, oleju palmowego czy innych “polepszaczy smaku”. Uważaj też na kremy orzechowe oraz na najpopularniejsze masła, dostępne na sklepowych półkach. Da się kupić zdrowe masło orzechowe - i mamy nadzieję, że po naszym artykule wiesz już, jak to zrobić. 

Przeczytaj też: