Jakie są rodzaje maseł orzechowych?

19-09-2019

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz “masło orzechowe” - idealnie gładkie produkty, czy może konsystencja z kawałkami orzechów? Czy wiesz ile jest dostępnych rodzajów tego masła? A czy wiedziałeś, że masło orzechowe jest też… zdrowe? Zapraszamy do lektury - wszystkie tematy omawiamy po kolei!

Najlepsze masło orzechowe? 100% orzechów!

Najlepsze masło orzechowe, czyli takie, które ma dobry skład, może korzystnie wpłynąć na zdrowie. Oczywiście ze względu na kaloryczność tego produktu należy uważać z jego ilością, jednak spożywania masła orzechowego raz na jakiś czas może wspomóc Twoją zdrową dietę. Najlepsze i zarazem najzdrowsze naturalne masło orzechowe powinno mieć w składzie wyłącznie orzechy. Jakimi jeszcze mikroskładnikami może wspomóc organizm ten produkt?

Masło orzechowe - skład

 • Białko,
 • błonnik,
 • przeciwutleniacze,
 • zdrowe tłuszcze,
 • witamina E.

Jeżeli tylko zadbasz o balans i odpowiednią ilość (oraz oczywiście - o jakość) spożywanego masła orzechowego, to może ono korzystnie wpłynąć na uzupełnienie niedoborów tych składników.

Masło orzechowe - rodzaje

W sklepach znajdziesz różne rodzaje maseł orzechowych. W Be Butter znajdziesz prawie wszystkie masła w dwóch wersjach: gładkiej (smooth) oraz z kawałkami orzechów (crunchy). W naszym sklepie internetowym masła orzechowe produkujemy na bieżąco, tuż po złożeniu zamówienia. Dzięki temu masz pewność, że produkty, które do Ciebie docierają, są świeże i zdrowe. Masła orzechowe z Be Butter nie zawierają chemicznych dodatków ani szkodliwych substancji.

Masło orzechowe - z jakich orzechów?

Masła orzechowe są robione z różnych orzechów. W naszej ofercie znajdziesz masła orzechowe, zrobione z:

To, jakie masło orzechowe wybierzesz, zależy tylko od Twoich preferencji smakowych - wszystkie nasze produkty są tak samo zdrowe i smaczne. Żeby jednak trochę Ci pomóc w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy krótki ranking maseł orzechowych według najczęściej kupowanych przez naszych klientów produktów.

Ranking maseł orzechowych wg naszych klientów:

 1. Migdałowe (smooth i crunchy)
 2. Pistacjowe (smooth i crunchy)
 3. Kokosowe (smooth)
 4. Z orzechów laskowych (smooth i crunchy)
 5. Z orzechów nerkowca (smooth i crunchy)

Czym się kierować przy wyborze masła?

Dbamy o to, by nasi klienci byli zadowoleni - dlatego też oprócz dzielenia się pysznymi, świeżymi masłami orzechowymi chętnie podpowiadamy jakie masło orzechowe wybrać i na co zwracać uwagę, kupując ten produkt. Jakie masło orzechowe wybrać? W zasadzie można by odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem: te z najlepszym składem. Co to jednak oznacza w praktyce? Masła orzechowe z dobrym składem zawierają wyłącznie orzechy. Nie znajdziesz w nich:

 • cukru,
 • soli,
 • oleju palmowego.

Jakie masło orzechowe wybrać?

Maseł orzechowych jest więcej, niż można sądzić na pierwszy rzut oka. Jest nie tylko wiele rodzajów - masła z tych samych orzechów różnią się od siebie również konsystencją. To, na czym nam zależy, to abyś wybierał te produkty, które mają krótki, zdrowy skład. Dzięki temu ograniczysz spożycie szkodliwych składników, które mają negatywny wpływ na Twój organizm. Najlepsze, najzdrowsze masła orzechowe mają również nieporównywalnie lepszy smak - przekonaj się sam!